Rejsy statkiem Wrocław Ostrów Tumski Rejs statkiem po Odrze Wrocław Ostrów Tumski

Atrakcja, której nie można pominąć we Wrocławiu - zwłaszcza w sezonie letnim! Rejs statkiem po Odrze to okazja do podziwiania pięknej przyrody i architektury miasta z perspektywy rzeki. Zobaczyć można między innymi zabytkowe mosty (nawet 10), Gmach główny Uniwersytetu, tętniące życiem wyspy i oczywiście historyczny Ostrów Tumski. Chcąc zobaczyć najwięcej trzeba udać się na przystań, z której odpływają małe statki. Dlaczego? Jest to związane z ograniczeniem w postaci niskich mostów, które blokują duże statki przed wpłynięciem do najcenniejszej widokowo części miasta - Wrocław Stare Miasto.

 

Rejs statkiem pasażerskim po Odrze we Wrocławiu

Odkryj zupełnie inny Wrocław z perspektywy rzeki! Jeżeli szukasz prawdziwych atrakcji i pięknych widoków to przyjdź nad Odrę i udaj się w rejs statkiem. 45 minutowy rejs z historycznego Ostrowa Tumskiego jest ogromną okazją do zobaczenia zupełnie innego miasta.

Najlepsze trasy obejmują górną i dolną część rzeki od wyspy Słodowej do kładki przy ZOO. Taki rejs statkiem pasażerskim można doświadczyć jedynie na małych jednostkach pływających, które mieszczą się pod niskimi mostami prowadzącymi do malowniczej części miejskiej.

 

Pełne uroku rejsy tylko na małych statkach

Oto lista przystani, z których odpływają statki w najlepszy rejs pod Odrze we Wrocławiu. Płyną widokowym szlakiem w górę i dół rzeki z opłynięciem części miejskiej Wrocław Stare Miasto. Są to pełne uroku rejsy polecane dla turystów i mieszkańców miasta.

 1. Przystań Piaskowa
 2. Przystań Pod Mostem
 3. Przystań Tumska
 4. Przystań Miłości

"Przystań Piaskowa" to miejsce, z którego odpływa oldskulowy statek Kaczuszka. Posiada 2 pokłady, część barową i toaletę. Na swój pokład może zabrać do 50 osób.

Na sąsiedniej przystani "Pod Mostem" czekają dwa małe statki. Drewniany statek  Korsarz i Gondola. Obie jednostki zabierają na swój pokład do 12 osób i udają się w malowniczy rejs po Odrze we Wrocławiu. Statek Korsarz posiada 2 pokłady i toaletę.

"Przystań Tumska" to miejsce, z którego odpływa statek Pirat i Gondola. Przystań znajduje się bardzo blisko mostu zakochanych "Most Tumski", a jej położenie gwarantuje najlepsze widoki od pierwszej do ostatniej chwili rejsu.

"Przystań Miłości" znajduje się po drugiej stronu mostu Tumskiego. To miejsce, z którego odpływa bardzo klimatyczny statek Gondola. Jego sternik często opowiada o Wrocławiu i ciekawostkach nad rzeką.

statek Pirat Wrocław

Polecane statki na rejs po Odrze we Wrocławiu

Mamy kilka statków, które polecamy na najlepsze rejsy po Odrze we Wrocławiu. Płynął malowniczą trasą 10 mostów, która obejmuje również część miejską od strony wyspy Słodowej (wyspa Słodowa, Ostrów Tumski, Politechnika lub ZOO).

 • katamaran California do 12 osób
 • statek Pirat do 12 osób
 • statek Korsarz do 12 osób
 • statek Gondola do 12 osób
 • statek Kaczuszka do 55 osób
 • statek Rusałka do 140 osób (trasa od Ostrowa Tumskiego w kierunku wyspy Opatowickiej)
 • rejs po Odrze Wrocław
statek gondola Wrocław
statek Korsarz Wrocław

Wieczorne i nocne rejsy po Odrze

Jeszcze lepszą atrakcją są rejsy wieczorne i rejsy nocne. Gdy zachodzi słońce i zapada zmrok na ulicach Wrocławia pojawiają się liczne iluminacje. Opływając część miejską szlaku wodnego zobaczycie przepięknie oświetlony budynek Uniwersytetu i tętniącą życiem Wyspę Słodową z licznymi beach barami. Oczywiście to nie jedyne atrakcje, które Was zaskoczą. Jest ich dużo więcej i dlatego serdecznie zachęcamy do przyjścia na jedną z naszych przystani, na których czekają małe statki.

Gdzie kupić bilet na statek?

Bilet na rejs statkiem można kupić bezpośrednio na przystani lub na naszej stronie internetowej. Warto jednak pamiętać, że bardzo często bilety są już sprzedane z dużym wyprzedzeniem i przychodząc na przystań z zamiarem jego kupna można się tylko rozczarować. Bilety na rejs najlepiej kupować online. To bardzo wygodna i pewna forma rezerwacji miejsca na konkretną godzinę rejsu.

Wynajem statków we Wrocławiu

Oprócz rejsów turystycznych umożliwiamy Państwu wynajem statku we Wrocławiu. Ofertę kierujemy do wszystkich osób, które pragną zorganizować prywatny rejs np. urodzinowy, wieczór panieński, wieczór kawalerski, imprezę firmową. Jesteśmy otwarci na każdą propozycje, organizujemy imprezy na statkach z cateringiem grillowym, napojami i oczywiście muzyką.

Jeżeli potrzebujesz zarezerwować termin lub dowiedzieć się więcej na temat wynajmu statków we Wrocławiu to nie zwlekaj i zadzwoń do nas już dziś. Najlepsze terminy szybko znikają.

 • wynajem statków dla małych i dużych grup
 • rejsy turystyczne, imprezy na statku, uroczystości rodzinne
 • minimalny czas wynajmu od 1 godz.
 • małe statki do 12 osób
 • średni statek do 55 osób (do 35 osób przy wynajmie na imprezę z cateringiem)
 • duży statek dla grup do 140 osób

 

CZYTAJ TEŻ: NAJLEPSZE IMPREZY NA STATKACH WE WROCŁAWIU

 

impreza na statku Wrocław

 

Wieczór
panieński

Wieczór panieński Wrocław

Najlepsze
urodziny

Urodziny Wrocław

Imprezy
firmowe

Imprezy firmowe wrocław

 

Zapytaj o wolny termin
tel. 693-649-081
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl